Já a ježdění

19. srpna 2011 v 10:53 | Saar
Jak to vlastně začalo?
Možná vás to někoho zajímá, jak jsem já začínala s ježděním tak, že jsem se dopracovala až na závody... Je to prosté..
Byla Neděle odpoledne, a my s rodinou a s babičkou jsme byli na nedalekém klášteře v Kladrubech u Plzně. Mě bylo tehdá asi pět nebo šest let, už jsme měli po prohlídce a rozhlíželi jsme se z takové zahrydy... A ten klášter je na kopci skoro nad jednou jízdárnou. A já měla hoodně ráda koně. O tý jízdárně jsem nevěděla. Mno, a z toho balkonu jsem uviděla zadek koně xD. Tak jsem hned alarmovala rodiče, že tam jsou koně jestli se na ně nepůjdeme podívat. Rodiče mi vyhověli a do teť jsem jim za to vděčná... Došli jsme do tý jízdárny a opravdu, na dvoře jezdilo několik holek na koních a tak jsme tam stáli a já na ty koně koukala, hrozně zaujatě xD. A pak k nám přišel takovej starší pán a podal mámě ruku, že se jmenuje Kraus, a že je majitel... A jestli nechci svést na poníkovi. Tak jsem začala přemlouvat mámu, abych mohla, a tak jsem nakonec mohla. Vešli jsme s tim Krausem do stáje a tam stálo asi šest poníků. Já v tý době milovala bílí koně a jeden býlej tam byl. Kraus se pak zeptal, jakýho koně chci, takže jsem si samozřejmě vybrala toho bílího. Mno tak mě jedna paní svezla na tom bílim xD. Mamka si zatim, co já jsem se vozila povídala s Krausem... A pak když jsme odjížděli, mi mamka řekla že on tam i učí jízdu na koních... A že je to docela levný tak jestli bych tam nechtěla nastoupit, po pázdninách.. Byli totiž prázdniny xD. Tak sem samozřejmě SOUHLASILA!

První hodina
Na tu taky vzpomínám ráda... Přijeli jsme s tátou do toho dvora, a tentokrát tam bylo "mrtvo". Kraus věděl že přijedeme takže už tam na nás čekal. Pak mě zavedl do těch stájí a znovu mi dal vybrat s těch poníků... Samozřejmě jsem si vzala zase toho Bílího... Dozvěděla jsem se že se jmenuje ZIT. Pak Kraus vysvětlil mímu tátovy a mě, jak ho máme nasedlat, a nauzdit, a jak ho máme vyčistit a vybrat mu z kopyt. Tak jsme si ho takhle obstarali a táta pak dostal vodítko. Chodil se mnou v tý malí kruhovce a vodil mě a já se učila pobýzet a zatáčet atd.. Pak hodina zkončila a šli jsme domů. Asi měsíc to chodilo takhle až pak jednou řekl Kraus, že už to mám skusit sama, říkal že mám na jízdu talent a že mi to jde. Tak jsem poprvé jela sama.. Stála na Zitovi. Až jednoho dne byl Zit s někým jiným kdo přišel první a tak jsem si vybrala jinýho hřebečka Zafíra. A toho už jsem neopustila... Nikdo ho nechtěl protože byl hodně dovoký a bujný, ale já to měla ráda. Bylo už mi skoro osm let, a u Krause mě to přestalo bavit, dělali jsme tam stále to samé a nikdo me nechtěl naučit cval...

Přechod do Úherec
Tak jsem docela dlouho nejezdila. Pak jsem se dozvěděla o stáji která je ještě blíž našemu domovu, a to v Úhercích. Tam se dá pohodlně dojét i na kole. Tak jsme tam s mamkou zajel se zeptat. Paní vedoucí měla ohromnou radost že tam chci jezdit. A tak jsem hned ten den měla první hodinu. Dostala jsem bílého poníka Brita. Ten byl hrozně líný, a i výuka byla hodně jiná. Muselo se pobýzet každý krok což u Krause ne. Bylo totěžký obdobý, ale já ho překousla a dostala jsem se až ke cvalu. Ten mi neobyčejně šel a byla jsem chválená ze všech stran, pak jsem ale jeden den dostala jiného koně než Brita. Druhého poníka odtamtud, Goga neboli Moteho xD. A na tom, na tom mi to šlo ještě o hodně víc. Byl to totiž tip Zafíra, chodivej a plašivej. Tam jsem se učila dokonce i kavaletky a moje první skoky, bylo mi něco málo přez devět let. Pak už mě všeobecní poníci začali nudit, ale vedoucí mě na velkého koně nechtěla pustit, tak jsem odatamtud odešla.

TJ Slavoj Plzeň
Ani newím jak jsem se o tom dozvěděla, ale zjistila jsem že na borech v Plzni je jízdárna jménem TJ Slavoj. Byli jsme se tamzeptat, a i když tam berou až od dvanácti let, tak vedoucí M.Holpuchová byla vstřícná a díky mé jezdecké minulosti mě tam vzala... Tam mě to dlouho bavilo, jezdila jsem tam nějaké tři- čtyři roky. V téhle stáji bylo deset koní, Tady jsem se naučila kydat stáj, nakládat seno a slámu a byla to první stáj kde jsme se o koníky právoplatně starala. Nejnižší koně kteří tam byli byli Huculové, byli tři. Z nich jsem si oblíbyla toho nejstaršího, nejlínějšího a dle mého soudu nejmilejšího. Jmenoval se Divíšek. Postupně jsem na něho byla moc veliká a dostala jsem poprvé za život velikého koně a to ČT Flirta. Ten byl hodný ale zatraceně líný, a tak jsem po žebříčku postupovala dál přez A1/1 Bulíka, Starokladrubského vraníka Xerona, ČT Niku až k ČT Diegovi... To mi blo jedenáct a nebo dvanáct let. Pak mě to omrzelo, nemohla jsem si tam udělat licenci, ani jezdit na vyjížďky a měli jsme zatraceně nepříjemnou Trenérku... Tak jsem odešla.

Zpět v Úhercích
Mno, dlouho jsem nejezdila, takovej půl rok. A pak nám volala vedoucí z Úherec, jestli bych k nim zase nemohla chodit, že pro mě má koně jako stvořeného. Tak jsem zase začala chotit k ní. Jezdila jsem nejprve klisnu Hannovera Bastiu, ale ta se pak prodala protože poslouchala jenom mě... V tý době jsme měli málo peněz takže mi jí rodiče nemohli koupit. Pak jsem chvilku jezdila střídavě tamější koně a pak přivezli Baunty, podle nich problémovou klisnu ČT, která nikoho neposlouchá. Prvn dny na ní jezdili starší holky, mě bylo dvanáct. Ale ani je neposlouchala, byla prí moc divoká. Pak jsem musela asi dva dny ústavičně přemlouvat vedoucí abych ji mohla vyzkoušet, byla mi totiž nad míru milá a krásná. Tak jsem měla tu šanci ji zkusit. V první chvíli to vypadalo, že mě taky nebude poslouchat, ale pak jsem na ní zkusila trik ještě od Krause. A heleme se jak začala šlapat... Byla to moje společnice dlouhou dobu, než mi vedoucí navrhla abych si na ní udělala ZZVJ. Tak jsem si ji udělala. Pak jsem chvíli měla Baunt pořád já, i když patřila té stáji, na konec mi vedoucí řekla, jestli si nechci Baunt nechat, že je to stejně jako by byla moje...

NO, SAMOZŘEJMĚ JSEM BYLA V ŠOKU, ALE DRUHÝ DEN JSEM ŽEKLA ŽE TEDY JO... tAK JSEM SE DOSTALA K BAUNT. PAK JSEM JI MĚLA NĚKOLIK MĚSÍCŮ USTÁJENOU V ÚHERCÍXH A POTOM JSEM JI NECHALA PŘEVÉST DO SLAVOJE, KDE JE USTÁJENÍ LEVNĚJŠÍ... TAKŽE BAUNT JE NYNÍ MOJE VE SLAVOJI !!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kobyla♥ Kobyla♥ | Web | 19. srpna 2011 v 18:46 | Reagovat

Vážně? Tak to jsi moc šikovná. Taky miluju trysk!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.