Srpen 2011

Jak na to? díl 3.

24. srpna 2011 v 15:00 | Saar
Obojek a vodítko
Když pejsek trošku povyroste, ale i když máš i dospělého psa, potřebuješna něho obojek a vodítko... U štěňátek je lepší kupovat volnější obojky, aby z něho pejsek nevirostl, a nemuseli bychom kupovat zase nový obojek. Dále vybíráme i podle vzhledu, a ceny, samozřejmě. Je poteba aby obojek pejska neškrtil, ale ani aby nebyl moc volný. Nejlepší obojky jsou kožené... Vydrží i pokud chodíš s pejskem plavat či v zimě do vysokého sněhu. I podle toho se musí obojek vybírat. Pokud máš správný obojek, který i tvému pejskovy sluší, budeš potřebovat i vodítko. V dnešní době existují miliony délek, šířek a tipů vodítek. Ale dělají se klasické "provazy" na konci je přezka a na druhém poutko, a potom se dělají tzv "vytahováky" to jsou vodítka která se vytahují... To určitě taky znáš. Vybýrej podle toho, jak velikoumáš rasu psa, a jak aktivní tvůj pejsek je. Pokud máš velikého, bojovného psa, je lepší koupit tu variantu "provazu" a pokud máš například hodnou čivavu, která ráda běhá, kup jí "vytahovák"..

Floccinaucinihilipilification

23. srpna 2011 v 15:00 | Saar

Řeknu to jednoduše... NEVÍTE NĚKDO CO TO JE ??


Supr na vyjížďce..

21. srpna 2011 v 18:13 | Saar
Někteří z vás, ti kteří zde byli i včera už asi trochu tuší o čem je řeč. Pro ty kdo ne, vám to trochu vysvětlím. Moje kamarádka (Áď!q) přestupuje z jednoho jezdeckého klbu do druhého a to do Úherec, kde jsme spolud dneska byli. Vedoucí si jí tam vyzkoušela... Tolik pro vás nyní přistoupíme k samotnému dni. Domluva byla že máme přijést v 15:00 Mno, ale my obě dvě jsme se moc těšili a dorazili jsme už v 14:40 tudíž jsme se šli podívat na koně, kteří byli zrovna ve výběhu.. Až na Taura a Lucku. Pak k nám přišla vedoucí, řekla že já s nima jet nemůžu, ale mě to vlastěn ani nevadilo. Áďa dostala Taura, moc hodného ČT pro začátečníky, a vedoucí jela na Lucince. Byli tam cca hodinku, a Adél si moc pochvalovala cval a trisk na Kentovi... Já sama to mám zažitý, když jsem tam jezdila, a musím s ní souhlasit... Kentaur má fakt pohodlnej cval a trisk. Navíc šlape na myšlenku takže supr. Adél říkala že je jenom ráda že přestupuje xD

Časopis/Fotopříběhy

21. srpna 2011 v 9:33 | Katy |  Nápady
Tohle je redakce časopisu.. Na mail nám budete posílat fotopříběhy. Například co jste z mazlíčkem zažili a doložíte to fotkou nebo více fotkami.

Témata si vybýrejte sami.
Vybýrame jenom 3 lidi. Takže 3 lidi budou mít v časopisu svůj přiběh. Snadné? Celkom jo. Vaše fotopříběhy posílejte na mail stuplikkrpaty@gmail.com .Do předmětu zprávy zadejte Fotopříběh.

PROSÍM, ABYSTE FOTOPŘÍBĚHY POSLALI CO NEJDŘÍVE.


Hodně štěstí při psaní a focení ;)

Časopis / Fotky do časopisu

20. srpna 2011 v 21:00 | Katy |  Nápady
Tohle je redakce časopisu.. Budou tu různé temáta na které budete moct posílat fotky do časopisu.

Fotka číslo 1 na téma: "Spánek, klid a pohodlí"
Vítězná fotka bude na obálce časopisu.
Stačí když svého mazlíčka vyfotíte jak spí nebo jak se cítí dobře. Tohle téma je moc jednoduché pro všechny. S fotkou by neměl být problém ale posílejte vaši fotku kterou vyfotíte vy.
Fotku vám budou hodnotit adminky tohto blogu a samozřejmě že i čitatelé. Fotka která bude mít nejvíc bodů (hlasů) bude uveřejněna v nejnovším čisle. A takhle to pojede dál.
Fotky posíjte na mail stuplikkrpaty@gmail.com a prosím co nejdříve. A do předmětu zprávy napište Fotka čislo 1 "Spánek, klid a pohodlí"


Fotka číslo 2 na téma: "Já jedlík"
Vítězná fotka bude v nejnovším čísle časopisu.
Vašeho mazlíčka vyfoťte jak jí .. Vaše fotky budou hodnotit adminky tohto blogu a samozřejmě že i čitatelé.. Vaše fotka bude uveřejněná v nejnovším čísle (ta která bude mít nejvíc hlasů)..
Fotky posíjte na mail stuplikkrpaty@gmail.com a prosím co nejdříve. A do předmětu zprávy napište Fotka čislo 2 "Já jedlík"

Děkujeme


Fotka číslo 3 na téma: "Jsem pylný jako včelka"
Vítězná fotka bude v nejnovším čísle časopisu.
Vašeho mazlíčka vyfoťte jak pracuje nebo jak si hrá.. Prostě tak aby bylo vidno že nějak cez den pracuje a nespí furt. Je to snadný..Vaše fotka bude uveřejněná v nejnovším čísle (ta která bude mít nejvíc hlasů)..
Fotky posíjte na mail stuplikkrpaty@gmail.com a prosím co nejdříve. A do předmětu zprávy napište Fotka čislo 3 "Jsem pylný jako včelka"

Děkujeme


Zúčastnit se můžete všech těch 3 focení.. Jen adminky se můžou jen jednoho a to na téma "Já jedlík".

Máte nějaké dotazy? Jestli ano tak můžete je psát do komentů a nebo i na můj mail..

PROSÍM, ABYSTE FOTOGRAFIE POSLALI CO NEJDŘÍVE.

Hodně štěstí při focení ;)

Nebojte se nebude to jenom tohle ;) V časopise budou i jiné věco napřiklad soutěže, plakáty...

FOTOGRAFIÍ MŮŽETE POSLAT NEJVÍC 5!
Máme new DESIGN!

20. srpna 2011 v 20:36 | Saar + Katy
S RADOSTÍ VÁM OZNAMUJI, ŽE HOTEL MÁ OPĚT NOVÍ KABÁTEK!
Tvořila jsem opět já (Saar),a myslím že se povedl jako žádný jiný... Překvapivě se k němu hodí i ikonky v menu, takže jsem na míru šťastná. Doufám že se vám nás "nový" blog líbí ještě o něco víc, a že budeme mít i nadále své stálé "čítatele".. I za Katy vám moc děkujeme...

Vaše ADMINKY!

Změna plánu, zítra znovu do Úherec xD

20. srpna 2011 v 19:07 | Saar
Mno, milí a zlatí. Zítra pojedeme s Adél znovu do Úherec.. Nakonec má jít na ty "zkoušky" už zítra ve tři hodiny odpoledne. Už se mooc těší, a já samozřejmě taky. Možná beru fotoapaát a budu jí fotit. A ona mi to podlouhý době ukáže, co se naučila od tý doby so jsme se neviděli... Viděla jsem jí v sedle naposledy asipřed rokem! To ještě neuměla ani cválat, a teť prí umí už i skákat, takže uvidíme. Možná mě taky vedoucí pustí na koně, ale moc tomu nevěřim... Jinak, MOOOC SE TĚŠIM! Takže zítra tady čekejte deníček xD a já si jdu pro večeři... Pápá - vaše Saar.

S Kámoškou v Úhercích...

20. srpna 2011 v 16:59 | Saar
Čauky čtenáři a čtenářky... Dneska jsem byla s Kámoškou v Úhercích, ona totiž přestupuje ze Slavoje do Úherec, od září tam bude chodit... Mno a poprosila mě, jestli bych tam s ní zašla a ukázala jí rovnou i koně td. Sámoška že jsem souhlasila a v devět ráno jsme se vydali do Úherec. Viděla jsem svoje bývalé tamější milášky, jako Nikolku, Lucku a mnoho dalších. Oběvila jsem se po dlouhé době ve stáji kde se zrodila nevšední láska mezi mnou a Baunty.. Majitelka mě i Kamarádku Adélu ráda viděla. Hned se spolu domluvili, ale jelikož ona newí jak Adél jezdí, bude jí Adél muset něco ukázat... Mají jí zavolat někdy po příští týden. Tipla bych si že bude jezdit jednu klisnu.. Anglickou plnokrevnici jmenuje se Eli... Moc se zblížili, ale newim koho jí na tu zkoušku vedoucí dá. Necháme se překvapit. Možná že se tato správa oběví i na blogu Friesehorse.blog.cz protože to je blog tý kamarádky. Má přezdívku Áď!q ale má pozastaveno takŽe newim... Pápá, Saar

Já a ježdění

19. srpna 2011 v 10:53 | Saar
Jak to vlastně začalo?
Možná vás to někoho zajímá, jak jsem já začínala s ježděním tak, že jsem se dopracovala až na závody... Je to prosté..
Byla Neděle odpoledne, a my s rodinou a s babičkou jsme byli na nedalekém klášteře v Kladrubech u Plzně. Mě bylo tehdá asi pět nebo šest let, už jsme měli po prohlídce a rozhlíželi jsme se z takové zahrydy... A ten klášter je na kopci skoro nad jednou jízdárnou. A já měla hoodně ráda koně. O tý jízdárně jsem nevěděla. Mno, a z toho balkonu jsem uviděla zadek koně xD. Tak jsem hned alarmovala rodiče, že tam jsou koně jestli se na ně nepůjdeme podívat. Rodiče mi vyhověli a do teť jsem jim za to vděčná... Došli jsme do tý jízdárny a opravdu, na dvoře jezdilo několik holek na koních a tak jsme tam stáli a já na ty koně koukala, hrozně zaujatě xD. A pak k nám přišel takovej starší pán a podal mámě ruku, že se jmenuje Kraus, a že je majitel... A jestli nechci svést na poníkovi. Tak jsem začala přemlouvat mámu, abych mohla, a tak jsem nakonec mohla. Vešli jsme s tim Krausem do stáje a tam stálo asi šest poníků. Já v tý době milovala bílí koně a jeden býlej tam byl. Kraus se pak zeptal, jakýho koně chci, takže jsem si samozřejmě vybrala toho bílího. Mno tak mě jedna paní svezla na tom bílim xD. Mamka si zatim, co já jsem se vozila povídala s Krausem... A pak když jsme odjížděli, mi mamka řekla že on tam i učí jízdu na koních... A že je to docela levný tak jestli bych tam nechtěla nastoupit, po pázdninách.. Byli totiž prázdniny xD. Tak sem samozřejmě SOUHLASILA!

První hodina
Na tu taky vzpomínám ráda... Přijeli jsme s tátou do toho dvora, a tentokrát tam bylo "mrtvo". Kraus věděl že přijedeme takže už tam na nás čekal. Pak mě zavedl do těch stájí a znovu mi dal vybrat s těch poníků... Samozřejmě jsem si vzala zase toho Bílího... Dozvěděla jsem se že se jmenuje ZIT. Pak Kraus vysvětlil mímu tátovy a mě, jak ho máme nasedlat, a nauzdit, a jak ho máme vyčistit a vybrat mu z kopyt. Tak jsme si ho takhle obstarali a táta pak dostal vodítko. Chodil se mnou v tý malí kruhovce a vodil mě a já se učila pobýzet a zatáčet atd.. Pak hodina zkončila a šli jsme domů. Asi měsíc to chodilo takhle až pak jednou řekl Kraus, že už to mám skusit sama, říkal že mám na jízdu talent a že mi to jde. Tak jsem poprvé jela sama.. Stála na Zitovi. Až jednoho dne byl Zit s někým jiným kdo přišel první a tak jsem si vybrala jinýho hřebečka Zafíra. A toho už jsem neopustila... Nikdo ho nechtěl protože byl hodně dovoký a bujný, ale já to měla ráda. Bylo už mi skoro osm let, a u Krause mě to přestalo bavit, dělali jsme tam stále to samé a nikdo me nechtěl naučit cval...

Přechod do Úherec
Tak jsem docela dlouho nejezdila. Pak jsem se dozvěděla o stáji která je ještě blíž našemu domovu, a to v Úhercích. Tam se dá pohodlně dojét i na kole. Tak jsme tam s mamkou zajel se zeptat. Paní vedoucí měla ohromnou radost že tam chci jezdit. A tak jsem hned ten den měla první hodinu. Dostala jsem bílého poníka Brita. Ten byl hrozně líný, a i výuka byla hodně jiná. Muselo se pobýzet každý krok což u Krause ne. Bylo totěžký obdobý, ale já ho překousla a dostala jsem se až ke cvalu. Ten mi neobyčejně šel a byla jsem chválená ze všech stran, pak jsem ale jeden den dostala jiného koně než Brita. Druhého poníka odtamtud, Goga neboli Moteho xD. A na tom, na tom mi to šlo ještě o hodně víc. Byl to totiž tip Zafíra, chodivej a plašivej. Tam jsem se učila dokonce i kavaletky a moje první skoky, bylo mi něco málo přez devět let. Pak už mě všeobecní poníci začali nudit, ale vedoucí mě na velkého koně nechtěla pustit, tak jsem odatamtud odešla.

TJ Slavoj Plzeň
Ani newím jak jsem se o tom dozvěděla, ale zjistila jsem že na borech v Plzni je jízdárna jménem TJ Slavoj. Byli jsme se tamzeptat, a i když tam berou až od dvanácti let, tak vedoucí M.Holpuchová byla vstřícná a díky mé jezdecké minulosti mě tam vzala... Tam mě to dlouho bavilo, jezdila jsem tam nějaké tři- čtyři roky. V téhle stáji bylo deset koní, Tady jsem se naučila kydat stáj, nakládat seno a slámu a byla to první stáj kde jsme se o koníky právoplatně starala. Nejnižší koně kteří tam byli byli Huculové, byli tři. Z nich jsem si oblíbyla toho nejstaršího, nejlínějšího a dle mého soudu nejmilejšího. Jmenoval se Divíšek. Postupně jsem na něho byla moc veliká a dostala jsem poprvé za život velikého koně a to ČT Flirta. Ten byl hodný ale zatraceně líný, a tak jsem po žebříčku postupovala dál přez A1/1 Bulíka, Starokladrubského vraníka Xerona, ČT Niku až k ČT Diegovi... To mi blo jedenáct a nebo dvanáct let. Pak mě to omrzelo, nemohla jsem si tam udělat licenci, ani jezdit na vyjížďky a měli jsme zatraceně nepříjemnou Trenérku... Tak jsem odešla.

Zpět v Úhercích
Mno, dlouho jsem nejezdila, takovej půl rok. A pak nám volala vedoucí z Úherec, jestli bych k nim zase nemohla chodit, že pro mě má koně jako stvořeného. Tak jsem zase začala chotit k ní. Jezdila jsem nejprve klisnu Hannovera Bastiu, ale ta se pak prodala protože poslouchala jenom mě... V tý době jsme měli málo peněz takže mi jí rodiče nemohli koupit. Pak jsem chvilku jezdila střídavě tamější koně a pak přivezli Baunty, podle nich problémovou klisnu ČT, která nikoho neposlouchá. Prvn dny na ní jezdili starší holky, mě bylo dvanáct. Ale ani je neposlouchala, byla prí moc divoká. Pak jsem musela asi dva dny ústavičně přemlouvat vedoucí abych ji mohla vyzkoušet, byla mi totiž nad míru milá a krásná. Tak jsem měla tu šanci ji zkusit. V první chvíli to vypadalo, že mě taky nebude poslouchat, ale pak jsem na ní zkusila trik ještě od Krause. A heleme se jak začala šlapat... Byla to moje společnice dlouhou dobu, než mi vedoucí navrhla abych si na ní udělala ZZVJ. Tak jsem si ji udělala. Pak jsem chvíli měla Baunt pořád já, i když patřila té stáji, na konec mi vedoucí řekla, jestli si nechci Baunt nechat, že je to stejně jako by byla moje...

NO, SAMOZŘEJMĚ JSEM BYLA V ŠOKU, ALE DRUHÝ DEN JSEM ŽEKLA ŽE TEDY JO... tAK JSEM SE DOSTALA K BAUNT. PAK JSEM JI MĚLA NĚKOLIK MĚSÍCŮ USTÁJENOU V ÚHERCÍXH A POTOM JSEM JI NECHALA PŘEVÉST DO SLAVOJE, KDE JE USTÁJENÍ LEVNĚJŠÍ... TAKŽE BAUNT JE NYNÍ MOJE VE SLAVOJI !!!!!

Deníček - 18.8.2011

18. srpna 2011 v 18:58 | Saar
Dnes, jak už jsem naťukla včera, jsem ybla na plaveckých závodech. Tentokrát z toho byli dvě první místa, a jedno třetí. Byla a vlastně jsem moooc šťastná... Nawíc jsem byla za mojí kobylkou Baunty. Bylo to moc fajn ,ybyli jsme spolu na vyjížďce... Taky jsem ji fotila, ne moc ale trochu jo. Pak jsme se na koupališti, kde byli ty závody sešli se dvěma kamarádkama ze třídy. Míšou a Nikolou.. Tak jsme začali blbnout ve vodě, naštěstí jsem si vzala svojí supr čupr novou stříkací pistoli, takže jsem je zlia ještě než si mě vlastně všimli xD. Pak mi všichni gratulovali a musela jsem jim skočit ze skokánku, naštěstí ten skokánek miluju ♥. Tak jsem jim tam vystřihla pěknou šipku do vody, a potom ještě skok ze salta. To znamená že jsem udělala salto nahoře tak, že ruce jsem měla na kraji a pak jsem ho dodělala pádem do vody, newim přesně jestli si to dokážete představit... Mno ale dneska opět supr den, ale škoda je, že za 13 dní, už bude 1.9. :-(... Já nemam v oblibě školu! Jenom moje kámošky z ní, takže alespoň se s nima zase sejdem xD se všema...